Aktualności Aktualności

2 edycja akcji "Choinka dla życia" za nami

14 grudnia Lasy Państwowe wraz z Narodowym Centrum Krwi zorganizowały po raz kolejny akcję „Choinka dla życia” promującą ideę honorowego krwiodawstwa. Osoby które tego dnia oddały krew lub jej składniki, w podziękowaniu za ten niezwykły dar otrzymały od leśników choinki.

W Białymstoku przed siedzibą Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa świąteczne drzewka krwiodawcom wydawali pracownicy RDLP w Białymstoku i Nadleśnictwa Białowieża. W ręce osób, które podzieliły się najcenniejszym darem – krwią, trafiło 200 drzewek z plantacji choinkowej Nadleśnictwa Białowieża. 

fot. Anna Jakimiuk

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie www.choinkadlazycia.pl

Akcja "Choinka dla życia" odbyła się również w Oddziałach Trenowych RCKiK w Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Łomży i Suwałkach przy współudziale tamtejszych nadleśnictw. W całym województwie podlaskim przekazaliśmy krwiodawcom ponad 400 choinek. 

Mamy nadzieję, że nasze świąteczne drzewka będą przyjemnym akcentem podczas świąt Bożego Narodzenia. Przekazując choinki chcieliśmy podziękować krwiodawcom za dzielenie się cennym darem, jakim jest krew. Być może ta krew będzie dla kogoś najlepszym prezentem. Potrzebującym krwi może być każdy z nas, więc tym bardziej zachęcamy wszystkich do zostania krwiodawcą.