Aktualności Aktualności

5. edycja ogólnopolskiej akcji #sadziMY zakończona

W dniach 2-3 października br., już po raz 5. na terenie całej Polski, we wszystkich regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych oraz nadleśnictwach odbyła się ogólnopolska akcja #sadziMY, podczas której leśnicy udostępniali społeczeństwu sadzonki drzew i krzewów gatunków leśnych.

Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku przygotowali w tym roku ponad 72 tysiące sadzonek do rozdania. Były to np. świerki, dęby, brzozy, modrzewie, jak również krzewy m.in. głogu, aronii, irgi i pigwowca.

Na wielkie narodowe sadzenie drzew w roku poprzedzającym stulecie istnienia Lasów Państwowych leśnicy z całej Polski przygotowali milion sadzonek.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W Białymstoku, przed siedzibą regionalnej dyrekcji LP w ciągu dwóch dni, leśnicy wręczyli osobom zainteresowanym posadzeniem drzewka na swojej działce blisko 13 tysięcy sadzonek.

Dziękujemy Państwu za niezmienne zainteresowanie akcją #sadziMY, za Waszą obecność i za wszystkie miłe rozmowy. Cieszymy się, że sadzonki, które rozdawaliśmy w latach ubiegłych w większości przypadków przyjęły się i rosną na Państwa działkach, osiedlach, szkolnych zieleńcach i wielu innych miejscach.

Relacja z akcji #sadziMY w Radiu Akadera

Relacja z akcji #sadziMY w Polskim Radiu Białystok

fot. Nadleśnictwo Supraśl