Aktualności Aktualności

Brąz jest nasz!

Sukcesem zakończył się udział reprezentacji RDLP w Białymstoku w XI Mistrzostwach Polski Leśników w Piłce Siatkowej. Zawodnicy białostockiej dyrekcji zakończyli zmagania na trzecim miejscu.

XI Mistrzostwa Polski Leśników w Piłce Siatkowej o puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych zostały rozegrane w dniach 8-12 października 2018 r. Tegoroczną areną zmagań o tytuł najlepszej drużyny w Polsce, była hala Millenium w przepięknym Kołobrzegu, na terenie RDLP w Szczecinku.

fot. Anna Jakimiuk

Dobra dyspozycja naszych zawodników spowodowała, że białostoccy siatkarze przegrali jedynie tylko jeden mecz, 0 -2 ze Szczecinem. Jak sami stwierdzili chcieliby szybko o nim zapomnieć. Tego meczu nie zagraliśmy. Każdemu trochę nie wyszło i wystarczyło. Po meczu ze Szczecinem w szatni była grobowa cisza - mówią siatkarze.

W trakcie ceremonii zakończenia mistrzostw i dekoracji zwycięzców, organizatorzy wręczyli dodatkowe wyróżnienie dla najstarszego zawodnika Antoniego Supronika z Nadleśnictwa Supraśl. Pan Antonii w jedenastoletniej historii Mistrzostw Polski Leśników w Piłce Siatkowej nie opuścił żadnej edycji. Przez te lata, swoim zaangażowaniem i niesamowitą pasją wspierał i motywował innych członków drużyny. W podziękowaniu za lata współpracy, Pan Antonii otrzymał na pamiątkę piłkę z podpisami wszystkich członków drużyny.

Kilka dni po mistrzostwach brązowi medaliści XI Mistrzostw Polski Leśników w Piłce Siatkowej, zostali zaproszeni przez Pana Andrzeja Józefa Nowaka, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku na podsumowanie zmagań w siedzibie RDLP w Białymstoku.

Trzecie miejsce to jest naprawdę ogromny sukces. Bardzo się cieszę, że białostocka dyrekcja jest rozsławiana w ten sposób. Kieruję do Was wszystkich moje słowa uznania i wdzięczności za Wasze dokonania – powiedział dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, w trakcie spotkania z drużyną siatkarzy.

Trzecie miejsce na podium dla siatkarzy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, fot. z www.mpl2018.pl

Całej drużynie gratulujemy i dziękujemy za dostarczone emocje, wysoki poziom umiejętności siatkarskich oraz godne reprezentowanie białostockiej dyrekcji.