Aktualności Aktualności

Choinka dla życia

16 grudnia Lasy Państwowe wraz z Narodowym Centrum Krwi zorganizowały akcję „Choinka dla życia” promującą ideę honorowego krwiodawstwa. Osoby które tego dnia oddały krew lub jej składniki, w podziękowaniu za ten niezwykły dar otrzymały od leśników choinki.

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku akcja "Choinka dla życia" odbyła się w pięciu lokalizacjach:

  • w Białymstoku przed siedzibą Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
  • w Oddziałach Trenowych RCKiK w Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Łomży i Suwałkach.  

W całym województwie podlaskim przekazaliśmy krwiodawcom ponad 400 choinek.

W Białymstoku 200 drzewek z Nadleśnictwa Białowieża trafiło w ręce osób, które podzieliły się najcenniejszym darem – krwią, której nie można w żaden sposób wyprodukować, a która jest tak bardzo potrzebna, gdyż ratuje zdrowie a nawet życie drugiego człowieka. 

Mamy nadzieję, że nasze świąteczne drzewka będą przyjemnym akcentem podczas świąt Bożego Narodzenia. Przekazując choinki chcieliśmy podziękować krwiodawcom za dzielenie się cennym darem, jakim jest krew. Być może ta krew będzie dla kogoś najlepszym prezentem. Potrzebującym krwi może być każdy z nas, więc tym bardziej zachęcamy wszystkich do zostania krwiodawcą.

Krwi nie można wyprodukować, ani kupić. Można ją tylko otrzymać od drugiego człowieka.

16 grudnia akcja „Choinka dla życia” odbyła się na terenie całego kraju, we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie www.choinkadlazycia.pl