Aktualności Aktualności

Dąb Niepodległości w Świętej Wodzie

W hołdzie Niepodległej, leśnicy z nadleśnictw: Dojlidy, Czarna Białostocka, Knyszyn, Krynki, Supraśl oraz RDLP w Białymstoku posadzili Dąb Niepodległości.

Uroczystość odbyła się w dniu 7 listopada 2018 r. na terenie Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Świętej Wodzie. Zainaugurowała ją msza święta pod przewodnictwem kustosza Ks. Alfreda Butwiłowskiego.

W podniosłej homilii, pełnej wspomnień o bohaterstwie i męstwie przodków oddających życie za wolną Polskę, Ks. Stanisław Chim wspomniał także słowa Ojca Świętego Jana Pawła II „wolność jest nam dana ale i zadana”. Jest to przesłanie dla obecnych i przyszłych pokoleń, które powinny mieć świadomość, że codziennie należy wywiązywać się z obowiązku troski o wolność ojczyzny.

Po nabożeństwie, zgromadzeni udali się na miejsce sadzenia, gdzie dyrektor RDLP w Białymstoku Pan Andrzej Józef Nowak w asyście leśników oraz duchownych uroczyście posadził dąb pobłogosławiony przez papieża Franciszka w Watykanie. Jest to symbol 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.