Aktualności Aktualności

Dyrektor wręczył odznaki strażnikom leśnym

Andrzej Józef Nowak dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku wręczył odznaki strażnikom leśnym białostockiej dyrekcji.

Na specjalnej uroczystości wręczone zostały nowo zaprojektowane odznaki. Będą one identyfikatorem strażników leśnych wykonujących swoja służbę. Zrobione są z mosiądzu i osadzone na skórzanej zawieszce. Odznaka została zaprojektowana tak, że strażnik może ją nosić w sposób, który nie będzie mu przeszkadzała w pracy. Może ją nosić zawieszoną na szyi, przyczepioną do paska lub zawieszoną na lewym guziku munduru terenowego. Odznaka strażnika leśnego jest starannie zaprojektowana, bardzo elegancka i widoczna. Wyraźnie wyróżnia się stylem na tle odznak pozostałych polskich służb mundurowych.

Podczas uroczystości dyrektor dziękował strażnikom leśnym białostockiej dyrekcji za ich trudną i bardzo ważną prace dla dobra Lasów Państwowych. W służbie lasów najpierw byli strażnicy leśni, dopiero później wykształciła się administracja leśna. Ten historyczny początek służby strażników leśnych zobowiązuje do trudnej pracy, co też panowie czynicie - powiedział Andrzej Józef Nowak, Dyrektor RDLP w Białymstoku.

Dyrektor wręczył odznaki wszystkim komendantom posterunków straży leśnej w 31 nadleśnictwach, z prośbą o przekazanie ich swoim podwładnym, jak również inspektorowi straży leśnej w RDLP w Białymstoku.

Z puli odznak otrzymanych z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, dyrektor RDLP w Białymstoku otrzymał odznakę z pierwszym przyznanym numerem.