Aktualności Aktualności

Dzień z roślinami

Sympatycy świata roślin spotkali się 27 maja w Nadleśnictwie Hajnówka na wydarzeniu edukacyjno-promocyjnym pn.„Dzień z roślinami”.

Celem akcji było propagowanie wiedzy botanicznej, zaprezentowanie pracy osób zafascynowanych światem roślin, a także przekazanie przesłania, że wiedza o roślinach jest niezmiernie ważna dla rozwoju rolnictwa, zrównoważonego wytwarzania żywności, ogrodnictwa i leśnictwa.

Uczestnicy spotkania usłyszeli historię i znaczenie zielników, czyli kolekcji opisanych rycin lub zasuszonych roślin. Zobaczyli jak powstaje profesjonalna karta zielnikowa. Dowiedzieli się także jak Eliza Orzeszkowa łączyła pasję do świata roślin i do pisarstwa oraz poznali historię jej własnoręcznie stworzonego zielnika.

Były również własnorecznie przygotowane babeczki z pokrzywą, które smakowały wyśmienicie.

Przeprowadzono warsztaty robótek ręcznych, podczas których pasjonaci świata roslin wykonali kolorowe, szydełkowe liście. Powstały także oryginalne obrazy z wykorzystaniem roślin.

Na koniec uczestnicy wydarzenia dowiedzieli się wielu istotnych informacji o roślinach, które zagrażają naszej rodzimej florze.

 

Organizatorzy:

- Nadleśnictwo Hajnówka

- Polskie Towarzystwo Leśne Koło Puszcza Białowieska