Aktualności Aktualności

I Dni Kultury Leśnej i Łowieckiej w Siemiatyczach

28 lipca 2019 r. w Siemiatyczach w ramach XIV Międzynarodowych Targów Pogranicza odbyły się I Dni Kultury Leśnej i Łowieckiej.

To była pierwsza okazja aby przedstawić mieszkańcom Siemiatycz i okolic dorobek leśników i myśliwych. Impreza zorganizowana w ramach XIV Międzynarodowych Targów Pogranicza w nieco odświeżonej formule, cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Największą atrakcją stało się ustanowienie rekordu w przygotowywaniu gulaszu myśliwskiego, którego sponsorem było m.in. Nadleśnictwo Nurzec.

Łącznie wydano 3200 porcji gulaszu, co pozwoliło na pobicie rekordu Polski.

Organizatorzy zadbali o szereg atrakcji. Oprócz stoisk z lokalnymi produktami można było uczestniczyć w grach i konkursach. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sokolnicze, pokazy psów myśliwskich i rzeźbienia pilarką.

Najmłodsi uczestnicy brali udział w grach i zabawach oraz konkursie wiedzy leśnej organizowanym przez nadleśnictwo. Jako leśnicy byliśmy pod wrażeniem wiedzy leśnej jaką posiadali dlatego życzymy dalszego jej pogłębiania. Z okazji 95-lecia Lasów Państwowych było nam niezwykle miło, że wśród dzieci i młodzieży istnieje tak duża świadomość dotycząca lasów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie naszą działalnością i zapraszamy na kolejne Dni Kultury Leśnej i Łowieckiej.