Aktualności Aktualności

IV Bieg Niepodległości

W piątek 8 listopada br. w Ogrodniczkach, odbył się ,,IV Bieg Niepodległości”. Uczestniczyło w nim blisko 300 osób. Zanim zawodnicy stanęli na starcie, wszyscy odśpiewali Hymn Narodowy.

O godzinie 10, w malowniczym terenie Starej Żwirowni w Ogrodniczkach, rozpoczął się "IV Bieg Niepodległości". Po raz kolejny ta sportowa impreza została zorganizowana przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, leśników Nadlesnictw: Dojlidy, Supraśl, Waliły oraz funkcjonaiurzy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zawody otworzył Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku podinspektor Maciej Sylwester Zakrzewski, który życzył uczestnikom osiągnięcia jak najlepszych wyników. Przed startem wszyscy uczestnicy współnie odśpiewali Hymn Narodowy. Zawodnicy oczekujący na starty w kolejnych kategoriach, mieli możliwość obejrzenia inscenizacji dynamicznego zatrzymania pojazdu oraz obezwładnienia i zatrzymania niebezpiecznego przestępcy.

W zawodach wzięli udział reprezentanci służb oraz młodzież podlaskich szkół, w tym uczniowie klas mundurowych. Rywalizacja odbywała się na 4 dystansach. Uczniowie szkół podstawowych mieli do pokonania trasę 800 metrów, uczeniowie szkół ponadpodstawowych dystanse 1000 i 2000 metrów, a przedstawiciele służb mundurowych zmagali się z najdłuższym dystansem - 3000 metrów. Jak stwierdzili sami zawodnicy, trasa była bardzo wymagająca z licznymi przeszkodami naturalnymi, jak i sztucznymi.

Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz wspólnie z szefami służb mundurowych z województwa podlaskiego, nagrodził najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach. Laureaci otrzymali puchary, medale, dyplomy, a także nagrody rzeczowe ufundowane m.in. przez nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku oraz Marszałka Województwa Podlaskiego. Wszyscy zmagający się z tą trudną trasą, za swój udział w zawodach oraz sportową rywalizację otrzymali również pamiątkowe medale.