Aktualności Aktualności

Już czas na choinkę prosto z lasu

Do Świąt Bożego Narodzenia co prawda jeszcze trzy tygodnie, ale ich atmosferę powoli czuć, zwłaszcza w lesie, gdzie trwa pozyskiwanie bożonarodzeniowych drzewek.

Zapach choinki wprowadza do domu świąteczny nastrój. Drzewko pachnie najmocniej, kiedy jest świeżo ścięte. Takie będzie można kupić od leśników, w całym regionie.

Choinka jest nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia. Wokół niej w wigilijny wieczór gromadzą się całe rodziny, a dzieci poszukują upragnionych prezentów, dlatego też warto świadomie podejść do jej zakupu. Dom przystrojony naturalnym bożonarodzeniowym drzewkiem jest najbardziej przyjazny dla środowiska.

Nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku sprzedają w większości drzewka świerka pospolitego, ale są też takie które oferują świerka kłującego, daglezję, jodlę lub sosnę. W niektórych jednostkach można kupić również stroisz świerkowy - z którego można stworzyć piękne, naturalne stroiki. W większości sprzedaż prowadzona będzie jest przy siedzibach nadleśnictw, jak również przy wybranych leśniczówkach. Są tez takie nadleśnictwa, które swoje drzewka będą sprzedawały podczas jarmarków bożonarodzeniowych.

CHOINKOBRANIE

18 i 19 grudnia (sobota, niedziela) na plantacji choinkowej w Nadleśnictwie Knyszyn w miejscowości Przewalanka, 15 minut drogi od Białegostoku w kierunku Augustowa, każdy chętny będzie mógł wybrać, a następnie ściąć swoją bożonarodzeniową choinkę. Zapraszamy zarówno całe rodziny, jak i pojedyncze osoby. Leśnicy pożyczą sprzęt do ścinania i pomogą zapakować drzewko do samochodu. Wprowadzono również możliwość płatności kartą.

fot. Nadleśnictwo Knyszyn
 

Samodzielny wybór rosnącej choinki będzie możliwy również m.in. na plantacji choinkowej w Nadleśnictwie Białowieża, Bielsk, Pisz i Gołdap.

Szczegółowe informacje (miejsca, terminy i godziny oraz asortyment i cennik) znajdą Państwo w załączonym poniżej pliku.

 

Materiały do pobrania