Aktualności Aktualności

Kolejna edycja „Wielkiego Testu o Lesie”

Kolejna edycja „Wielkiego Testu o Lesie” 20.06.2022 drukuj Już w najbliższą środę 22 czerwca TVP 1 wyemituje „Wielki Test o Lesie”. Tym razem, widzowie będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat zachowania w lesie, zastosowań drewna czy pracy leśników. Początek o godz. 21.30.

Niebawem wakacje, a las to popularny kierunek urlopowych wypraw. Udział w „Wielkim Teście o Lesie” to doskonała okazja, by przekonać się czy wiemy wystarczająco dużo o bezpiecznym poruszaniu się po terenach leśnych i potrafimy w pełni korzystać z możliwości, jakie nam daje. A przy okazji nauczyć się dostrzegać różnorodność drzew i innych roślin, wypatrzeć ślady zwierząt czy gniazda ptaków. Nie zabraknie informacji o codziennej pracy leśnika i zrównoważonej gospodarce leśnej oraz wykorzystaniu drewna.

– Serdecznie zapraszam do udziału w Wielkim Teście o Lesie. Poprzednia edycja tego quizu cieszyła się tak ogromną popularnością, że podjęliśmy decyzję, by przygotować kolejną jego odsłonę. Wierzę, że i tym razem uda się pobić rekord oglądalności i przekazać widzom cenne informacje o naszych pięknych, polskich lasach – komentuje Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwowych.

Na pytania dotyczące lasów, ich ochrony i pracy leśników będą odpowiadać w studiu popularni artyści, sportowcy i dziennikarze. Widzowie mogą rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl albo za pomocą aplikacji na smartfony. Program poprowadzą Anna Popek i Przemysław Babiarz.