Aktualności Aktualności

Krzyż leśników w Świętej Wodzie

W piątkowe popołudnie, 7 września 2018 r. leśnicy z nadleśnictw: Knyszyn, Dojlidy, Supraśl oraz dyrekcji RDLP w Białymstoku zebrali się na Górze Krzyży w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Świętej Wodzie.

Inicjatorem uroczystości było Nadleśnictwo Knyszyn, które w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości postanowiło ustawić krzyż leśników na Górze Krzyży. Został on postawiony na początku nowej ścieżki. Jest to symboliczna brama do Puszczy Knyszyńskiej.

Uroczystość pod przewodnictwem kustosza – Ks. Alfreda Butwiłowskiego rozpoczęła krótka modlitwa przy grocie Matki Boskiej, gdzie kiedyś istniało cudowne źródełko. Następnie, uczestnicy ceremonii udali się na Górę Krzyży, gdzie dokonano poświęcenia krzyża leśników.

Dyrektor RDLP w Białymstoku, Pan Andrzej Józef Nowak podsumował to piękne spotkanie cytatem pochodzącym z wiersza Karola Balińskiego Śpiewakowi Mohorta bratnie słowo z 1856 r.: „Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a Polak Polakiem”.

Podążając tymi słowami ufamy, że wstawiennictwo Matki Boskiej Bolesnej wspomoże leśników i da im siłę w trudach codziennej pracy.