Aktualności Aktualności

LAS ludzkich pasji

Druga edycja „Leśnika z pasją” już za nami. W niedzielę (19 maja) w Parku Konstytucji 3 Maja w Białymstoku, wśród zieleni i drzew, leśnicy z 7 Nadleśnictw Puszczy Knyszyńskiej przygotowali mieszkańcom Białegostoku i okolic wiele pokazów, warsztatów i moc atrakcji dla dzieci.

Na stoiskach pokazowych, można było zobaczyć pasje leśników oraz poznać osobiście Leśników z Pasją. Dla wielu z nich, to właśnie las jest źródłem natchnienia i inspiracją do twórczej pracy.

Leśnicy a wśród nich rzeźbiarz, pszczelarz, malarz, zielarz, krawiec, florysta, fotograf, stolarz i kolekcjoner z ogromnym zaangażowaniem opowiadali o swoich zainteresowaniach, zaprezentowali swoją twórczość i co najważniejsze naocznie pokazali wszystkim zainteresowanym, jak powstają ich dzieła. Podstawową metodą poznawania świata jest obserwacja i  autentyczne doświadczanie, dlatego też zgromadzeni widzowie mieli okazję podjęcia trudu pracy jako pomocnicy naszych leśnych artystów. Całość imprezy uświetniły występy sygnalistów z Nadleśnictwa Krynki.

Wszyscy chętni mogli skosztować leśnego poczęstunku
z wykorzystaniem darów runa leśnego, dziczyzny
i miodów.

Z myślą o najmłodszych uczestnikach imprezy w Miasteczku Edukacyjnym na dzieci czekało wiele atrakcji i zabaw, a wszystkie z przyrodą i lasem w tle.

Impreza została odebrana bardzo pozytywnie a frekwencja uczestników przerosła najśmielsze oczekiwania. Dlatego też, już w tym momencie możemy powiedzieć: Do zobaczenia za rok!

 

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku i patronatem TVP3 Białystok.

Zapraszamy do obejrzenia/wysłuchania relacji z "Leśnika z pasją" w lokalnych mediach"

Las ludzkich pasji w TVP3 Białystok

"Leśnik z pasją" - piknik w Parku Konstytucji 3 Maja w Białymstoku w Radio Białystok