Aktualności Aktualności

Laureatka konkursu "Cztery Pory Roku - Impresje leśne"

Miło nam poinformować, że nasza koleżanka - leśniczka z Nadleśnictwa Dojlidy zwyciężyła w konkursie pn. "Cztery Pory Roku - Impresje leśne" w kategorii: kulinaria.

Walory lasów można ukazywać na różne sposoby. Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprosił pracowników Lasów Państwowych, nauczycieli, uczniów szkół leśnych, studentów do udziału w konkursie, którego celem jest popularyzacja szeroko rozumianej kultury leśnej oraz innowacji technologicznych związanych z gospodarką leśną.

Mirosława Patejczuk na co dzień pracuje na stanowisku Starszego Specjalisty Służby Leśnej ds. marketingu w Nadleśnictwie Dojlidy. W wolnych chwilach pasjonuje się pieczeniem różnego rodzaju ciast, z tym że to właśnie "Marcinek" zajmuje w Jej sercu szczególne miejsce.

W zgłoszeniu do konkursu napisała tak: Pierwszy raz mogłam skosztować ciasta ponad 25 lat temu. Zachwyciło mnie wtedy swoim smakiem, ale większą uwagę przykuł jego przekrój - ułożone warstwy przypominały przekrój drzewa, a dokładnie ułożenie słoi: słój jasny na wiosnę oraz słój ciemny na koniec lata. Pomyślałam wtedy, że to takie leśne ciasto. Nie wiem czy inni mają też takie odczucia, a może moje wypłynęło z racji wyuczonego i wykonywanego zawodu.

Mirosława Patejczuk podczas prezentacji własnoręcznie przygotowanego "Marcinka", fot. Kamil Gurowski, Nadleśnictwo Dojlidy

Jury doceniło estetyczne i pomysłowe wykonanie tego pracochłonnego i czasochłonnego ciasta i przyznało Pani Mirosławie 1 miejsce w kategorii: kulinaria.

Serdecznie gratulujemy wygranej!