Aktualności Aktualności

Maraton "Gwiazda Północy"

W dniach 15- 18 sierpnia 2020r.  po raz kolejny odbył się przez tereny Nadleśnictwa Ełk maraton rowerowy MTB „Gwiazda Północy” zorganizowany przez Stowarzyszenie Rowerowe Zielony Szlak. Wyścig podzielony został na trzy etapy na trasach w Ełku i Prostkach. Uczestnicy mieli do wybory wariant: Pro (64 km), ½ Pro (45 km), Fit (25 km) i Hobby (8 km).

W pierwszym dniu zawodów, wyścig był indywidualną jazdą na czas, rozgrywaną na szybkiej trasie w borze ełckim. Następnego dnia zawodnicy rywalizowali na dystansach klasycznego maratonu, pokonując znacznie dłuższe trasy w okolicach Ełku.  W poniedziałek 17 sierpnia start i meta wyścigu zlokalizowane zostały na stadionie leśnym w Prostkach. Ostatni dzień odbył się ponownie w Ełku na plaży miejskiej, gdzie znajdowała się baza całych zawodów.

W tegorocznej imprezie wystartowało blisko 200 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Niezwykle malownicze krajobrazy mazurskich jezior i lasów, które towarzyszyły uczestnikom, bez wątpienia podnoszą atrakcyjność wyścigu.

Wszystkim amatorom rowerowych, którzy nie zdążyli lub nie odważyli się stanąć do pojedynku o zwycięstwo w wyścigu „Gwiazda Północy” zapraszamy już za rok!