Aktualności Aktualności

Na ratunek wilkowi

W czwartek 10 października 2019 r. Leśniczy Leśnictwa Koterka z Nadleśnictwa Nurzec w trakcie wykonywania codziennych zadań, przy drodze w pobliżu leśniczówki zauważył ranne zwierzę.

Kiedy podszedł bliżej okazało się, że to młody wilk, który prawdopodobnie został potrącony przez samochód.

 

 

Zwierzę było przytomne, ale nie mogło wykonać żadnego ruchu. Leśniczy natychmiast powiadomił odpowiednie służby. Dzięki dużemu zaangażowaniu i współdziałaniu  pracowników Nadleśnictwa Nurzec, Urzędu Gminy w Mielniku, Dzielnicowego Gminy Mielnik i pracowników Przedsiębiorstwa Komunalnego w Mielniku ranne zwierzę pracownicy nadleśnictwa szybko przetransportowali do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Ptaków i Ssaków ,,Przytulisko” w Krynkach.

 

 

Po drodze, w Białymstoku młody wilk otrzymał fachową pomoc udzieloną przez wspaniałą Panią weterynarz współpracująca na co dzień z Ośrodkiem Rehabilitacji Zwierząt w Krynkach. Wstępne oględziny wykazały, że młody wilk ma zranioną i uszkodzoną łapę. Powierzchowną ranę zszyto,  a młodego wilka umieszczono w przygotowanym pomieszczeniu w Przytulisku w Krynkach, gdzie aktualnie przebywa i nabiera sił. Mając na względzie zapewnienie młodemu wilkowi jak najlepszej opieki zostanie on w najbliższych dniach przetransportowany do ośrodka Napromek w Nadleśnictwie Olsztynek. Mamy nadzieję, że pod okiem specjalistów szybko wróci do pełni zdrowia.