Aktualności Aktualności

Nadleśnictwo Suwałki wyróżnione

Podczas tegorocznej ogólnopolskiej gali 27. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w Warszawie Narodowy Instytut Dziedzictwa wyróżnił Nadleśnictwo Suwałki za zaangażowanie w przywrócenie miejsca kulturowego Suwalszczyzny.

Miało to związek z wydarzeniem pt. „Śladem dworów i pałaców Suwalszczyzny” przygotowanym na obchody Europejskich Dni Dziedzictwa „Polski splot”. Organizatorem wydarzenia był samorząd województwa podlaskiego i powiatu suwalskiego.

Narodowy Instytut Dziedzictwa wyróżnił  Nadleśnictwo Suwałki za zaangażowanie w przywrócenie miejsca kulturowego Suwalszczyzny.

W dniu 3 grudnia 2019 roku w siedzibie Zarządu Powiatu w Suwałkach odbyło się przekazanie wyróżnienia (statuetki) od Narodowego Instytutu Dziedzictwa przedstawicielom Nadleśnictwa Suwałki. Starosta Suwalski Pan Witold Kowalewski i Wicestarosta Suwalski Pan Artur Łuniewski wręczyli również podziękowania Nadleśniczemu Wojciechowi Rodakowi i Zastępcy Nadleśniczego Olgierdowi Furmanowi.

W miejscowości Sudawskie koło Wiżajn, na gruntach zarządzanych przez Nadleśnictwo Suwałki, znajdują się pozostałości dworu należącego niegdyś do rodziny Rekoszów. Dotychczas ruiny budynku były porośnięte gęstwiną samosiewów i zakrzaczeń. Nadleśnictwo włączając się w wydarzenie „Śladem dworów i pałaców Suwalszczyzny” uporządkowało teren wokół fundamentów dworu, dzięki czemu wyeksponowano pozostałości po tym historycznym miejscu.