Aktualności Aktualności

Nie tylko leśnicy kochają drewno - wystawa rzeźb

Żaden inny surowiec nie ma takiego znaczenia i tak wielu zastosowań jak DREWNO.

Drewno dosłownie towarzyszy nam od kołyski. Dopisuje nam dobry humor, gdy wyśpimy się w wygodnym drewnianym łóżku. Jakże miło zasiąść z rodziną przy drewnianym stole. Ogrzewamy nim również dom, a zimową porą palimy w kominku. Przez wieki drewno było również  podstawowym materiałem budowlanym. A na starość - drewniana laska będzie naszą podporą.

Możemy przeżyć jeszcze ciekawą przygodę z drewnem, ze sztuką i kulturą - w postaci pleneru, wernisażu czy wystawy, czego doświadczyliśmy w Hajnówce w dniach 10-29 sierpnia 2020 r. podczas XVIII Pleneru Rzeźby w Drewnie. Organizatorem Pleneru był Leśny Kompleks Promocyjny „Puszcza Białowieska”, Urząd Miasta Hajnówka, Hajnowski Dom Kultury. Z uniwersalnego drewna powstawały i nadal rodzą się dzieła sztuki.

Jeszcze przez tygodzień przy placu Nadleśnictwa Hajnówka można oglądać drewniane rzeźby – zapisy z tegorocznego pleneru oraz plenerów, które odbywały się w Hajnówce w latach ubiegłych. Następnie rzeźby staną przy Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku.

W drewnianych rzeźbach drewno dostaje drugą szansę na życie. Drewno jest surowcem odnawialnym i w pełni przyjaznym środowisku.

Gratulujemy naszym artystom - rzeźbiarzom, którzy z prostych kawałków drewna stworzyli niezwykłe dzieła.