Aktualności Aktualności

Obóz harcerski w nietypowej formie

Leśnicy z Nadleśnictwa Nurzec po raz kolejny mieli przyjemność gościć na swoim terenie harcerki ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Skauci Europy.

Harcerki wraz z kadrą własnoręcznie zbudowały platformy wśród drzew z żerdzi i sznurka, na których rozbiły swoje namioty, w których mieszkały przez 2 tygodnie. W obozie urządziły także kuchnie polowe, kapliczkę, miejsca do mycia, itp. Przez ten czas las stał się dla nich domem.

Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Skauci Europy zrzesza dzieci i młodzież. Głównym jego celem jest wspieranie rozwoju harcerzy poprzez gry i przygodę w otoczeniu przyrody.

Obóz harcerski to doskonała próba charakteru dla młodzieży oraz świetna okazja by bliżej zapoznać się z lasem. W trakcie obozu zorganizowano spotkanie z pracownikami Nadleśnictwa Nurzec podczas którego obozowicze dowiedzieli się się co należy zrobić, aby zostać leśnikiem. Leśnicy opowiedzieli o swojej codziennej pracy i zaprezentowali zadania, które wypełniają każdego dnia w ramach prowadzonej zrównoważonej gospodarki leśnej.