Aktualności Aktualności

Obronili tytuł

W Rajgrodzie i Augustowie zakończyły się zmagania siatkarskie leśników i zawody sportowo-leśne młodzieży.

Zakończyły się VII Mistrzostwa Polski Leśników w Piłce Siatkowej. Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych wywalczyła drużyna z Białegostoku, która tym samym obroniła tytuł z ubiegłego roku.

Mecz o III miejsce, rozegrany pomiędzy drużynami Szczecin i Zielona Góra, po dwóch zwycięskich setach, wygrali zielonogórzanie.
Mecz finałowy zaczął się w samo południe we czwartek, 16 października. Pierwszy, bardzo wyrównany set najważniejszej rozgrywki Mistrzostw, rozgrzał pełne trybuny do białości i ostatecznie zakończył się wynikiem 31-29 dla Białegostoku. Po krótkiej przerwie rozpoczął się drugi set. Początkowo gra była wyrównana, szybko jednak zaczął prowadzić Białystok. Lublin się nie poddawał, dostarczając kibicom wielkich emocji, choć sił na wyrównaną grę już jakby brakowało. Ostatecznie drugi set również zakończył się wygraną i ogromną radością gospodarzy.

Zakończenia meczu żałowali kibice, którzy chętnie obejrzeliby jeszcze jeden set tak emocjonującego meczu. Jednak, jak powiedział kapitan zwycięskiej drużyny:
- Gdyby doszło do trzeciego seta, wynik mógłby być zupełnie inny.
To prawda – Białystok stracił w ciągu całych mistrzostw tylko jeden set, wobec tego zawodnicy mieli pełne prawo czuć się zmęczeni.

Ceremonię dekoracji zwycięzców i zamknięcia VII Mistrzostw Polski Leśników w Piłce Siatkowej poprowadził Adama Zieleniecki z Białostockiego Teatru Lalek, a medale wręczał dyrektor RDLP w Białymstoku Ryszard Ziemblicki wspólnie z gościem honorowym, Ireneuszem Kłosem – wielokrotnym reprezentantem Polski w piłce siatkowej.

Podczas ceremonii uhonorowani zostali zdobywcy miejsc na podium oraz szczególnie wyróżniający się zawodnicy.

W tym roku sędziowie uznali, że najbardziej wartościowym zawodnikiem rozgrywek (MVP) był kapitan drużyny Białegostoku, Cezary Świstak.

Ponadto za grę zostali przez sędziów wyróżnieni:
Andrzej Ignaciuk (RDLP Białystok)
Tomasz Kochanowski (RDLP Zielona Góra)
Jan Tarłowski (RDLP Zielona Góra)
Tomasz Bugwin (RDLP Białystok)
Marcin Kołbuc (RDLP Lublin)

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Leśników w Piłce Siatkowej odbyły się w ramach imprezy edukacyjno-sportowej „Z leśnikiem na sportowo w Puszczy Augustowskiej i na Pojezierzu Rajgrodzkim". Równolegle do rozgrywek siatkarskich leśników odbywały się konkurencje sportowe, zorganizowane przez leśników dla młodzieży augustowskich szkół. Uczniowie rywalizowali w sześciu konkurencjach, m.in. określanie wieku drzewa, slalom z tyczką, bieg do pieńka. Każda drużyna określona byłą nazwą gatunku drzewa, który wylosowała.


W środę zmierzyły się drużyny klas piątych, a we czwartek – szóstych. Ostatecznie klasyfikacja przedstawiała się następująco:
Klasy piąte:
I – Szkoła Podstawowa nr 2
II – Szkoła Podstawowa nr 3
III – Społeczna Szkoła Podstawowa
IV – Szkoła Podstawowa nr 4

Klasy szóste:
I – Szkoła Podstawowa nr 2
II – Szkoła Podstawowa nr 4
III –Szkoła Podstawowa 3
IV – Społeczna Szkoła Podstawowa
V – Szkoła Podstawowa nr 6

Imprezę wraz z leśnikami poprowadziły nauczycielki z SP 4 w Augustowie: Justyna Skowrońska i Alicja Klukowska, których pomoc okazała się bezcenna.
Choć uczniowie na początku, zamiast grabów, mówili „grabie", a liczyli nie słoje drzewa, a „słoiki", te sportowo-leśne zmagania na pewno zasiały w młodzieży ziarenko zainteresowania otaczającą przyrodą.