Aktualności Aktualności

ORFEUSZ HONOROWY

Poezja Andrzeja Strumiłły, po mistrzowsku łącząca elementy kultury i natury, otrzymała wyjątkowe wyróżnienie.

Tomik poezji Andrzeja Strumiłły pt. „69” został uhonorowany tytułem ORFEUSZA HONOROWEGO w 9-tej edycji Nagrody poetyckiej im. Konstantego Gałczyńskiego ORFEUSZ. To ostatni autorski tomik poety (wiersze, ilustracje, opracowanie graficzne), wydany w 2019 roku przez wydawnictwo GALERIA STRUMIŁŁO przy współpracy z Nadleśnictwem Płaska.

Podczas uroczystej gali w Leśniczówce Pranie nagrodę z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego Jarosława Sellina odebrała Anna Strumiłło, córka Autora.

O randze tej nagrody w świecie literackim najlepiej świadczy fakt, że w całej historii konkursu to dopiero trzeci „ORFEUSZ HONOROWY” - przyznawany jest za wybitne osiągnięcia współczesnej polskiej liryki. Do tegorocznej edycji zgłoszona została rekordowa ilość 263-ch tytułów.

Warto podkreślić, że w całym, jakże bogatym i różnorodnym dorobku artystycznym Andrzeja Strumiłło poezja była najmniej znana i doceniana. W najbliższym czasie planowana jest organizacja konkursu plastycznego, którego celem ma być przybliżenie twórczości poetyckiej artysty. Na autorów wyróżnionych prac będą czekały między innymi egzemplarze nagrodzonego tomiku poezji Andrzeja Strumiłły pt. „69”.