Aktualności Aktualności

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Białowieży

W sobotę, 17 czerwca w Białowieży odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Połączone były one ze 100-leciem Ochotniczej Straży Pożarnej w Białowieży. Z tej okazji na budynku remizy odsłonięto tablicę upamiętniającą ten jubileusz.

Po odsłonięciu tablicy odbyły się nabożeństwa w intencji strażaków - w cerkwi i kościele, a później główne uroczystości na placu przy Technikum Leśnym.
Honorowy patronat nad obchodami objął Pan Andrzej Józef Nowak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.
 
Z wielkim szacunkiem i uznaniem składam wam druhowie, największe słowa uznania i podziękowania, bo my - leśnicy jesteśmy wam bardzo wdzięczni za to, że jesteście zawsze z nami, jako pierwsi przy pożarach - mówił tuż przed odsłonięciem tablicy Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. - W waszych szeregach są ludzie powszechnie szanowani, bo pomagacie tym, których dotknęło nieszczęście. Śmiało można was nazwać rycerzami Św. Floriana i życzę wam abyście tymi rycerzami byli przez następne 100 lat i niech św. Florian wam pomaga.
 

Z okazji Dnia Strażaka wręczono awanse na wyższe stopnie, nagrody oraz odznaczenia. Pan Andrzej Józef Nowak, Dyrektor RDLP w Białymstoku z okazji jubileuszu 100 - lecia OSP w Białowieży otrzymał pamiątkowe podziękowania za działalność na rzecz wsparcia i rozwoju tamtejszej jednostki OSP.