Aktualności Aktualności

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda 24 lipca 2019 r. odwiedził harcerzy z Podlasia i Mazur w bazie harcerskiej „Orle Gniazdo”.

„-To, czego uczy harcerstwo, i to, w jaki sposób harcerstwo buduje człowieka, uważam za jedną z absolutnie najważniejszych wartości, jeżeli chodzi o różne formy wychowania młodzieży – mówił Prezydent.”

"Orle Gniazdo" to baza Duszpasterstwa harcerzy Archidiecezji Białostockiej i Diecezji Ełckiej. Założona w 2003 r. na terenie Nadleśnictwa Rajgród dzięki wspólnej inicjatywie
ks. Aleksandra Dobrońskiego, ks. Tadeusza Białousa i Nadleśniczego Nadleśnictwa Rajgród Mariana Podleckiego.

Podczas uroczystego apelu Pan Prezydent wysłuchał meldunku drużyn, odśpiewał wspólnie hymn harcerski oraz złożył kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym ofiary zbrodni Katyńskiej i ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem „Katyń 1940. Smoleńsk 10.04.2010”.

"Harcerz wie, że trzeba zawsze wytrwać i przetrwać, by nareszcie zwyciężyć, a nie tracić nadziei i nie mówić przedwcześnie, że wszystko stracone” -gen. Józef Haller

Pan Prezydent wraz z druhami odśpiewał modlitwę harcerską a następnie udał się do poszczególnych drużyn osobiście wręczyć flagę Polski. Spotkał się również z Leśnikami na czele z Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Andrzejem Józefem Nowakiem i Nadleśniczym Nadleśnictwa Rajgród Jackiem Koniecznym, którzy  w podziękowaniu Panu Prezydentowi za przybycie i wsparcie jakim Pan Prezydent wraz z małżonką Panią Agatą Kornhauser-Dudą darzą Polskich Leśników wręczyli pamiątkowe zdjęcie autorstwa Nadleśniczego Nadleśnictwa Płaska Romana Rogozińskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zakończenie uroczystości odbyło się wspólne ognisko przy którym Pan Prezydent opowiadał swoje historie związane z harcerstwem a w szczególności wspominał obozy harcerskie nad Jeziorem Rajgrodzkim.