Aktualności Aktualności

Przedświąteczne spotkanie białostockich leśników

Tradycyjnie, jak co roku, przed Świętami Bożego Narodzenia w świetlicy RDLP w Białymstoku odbyło się spotkanie wigilijne. Prócz obecnych i emerytowanych pracowników biura w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwo, nadleśniczowie i inni zaproszeni goście.

W trakcie spotkania harcerze z Białostockiej Chorągwi ZHP przekazali na ręce Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, Betlejemskie Światło Pokoju symbol bożonarodzeniowej nadziei, miłości i wiary. Następnie z rąk Krzysztofa Jakubowskiego komendanta Chorągwi Białostockiej ZHP oraz Agnieszki Fiedroczuk przewodniczącej Rady Chorągwi, Pan Andrzej Józef Nowak, Dyrektor RDLP w Białymstoku otrzymał Złotą Honorową Odznakę Ruchu Przyjaciół Harcerstwa.

Po powitaniu wszystkich osób, głos zabrał Pan Jarosław Zieliński, Poseł na Sejm RP, który życzył wszystkim zgromadzonym zdrowych, spokojnych i wesołych świąt, spędzonych w miłej i rodzinnej atmosferze. Pan Poseł podkreślił także, aby cieszyć się z tego co się ma: Po pierwsze cieszmy się że tu jesteśmy, gdyż niestety wiele osób nie ma już wśród nas. Po drugie cieszmy się z tego, że jesteśmy tu razem. Pandemia COVID-19 na jakiś czas zabrała nam możliwość spotykania się w tak dużym gronie. A po trzecie i najważniejsze cieszmy się z tego, że my, nasze dzieci i wnuki mamy możliwość przeżywać te wyjątkowe święta w kraju w którym panuje pokój.

Pan Andrzej Józef Nowak, Dyrektor RDLP w Białymstoku kierując swoje słowa do osób uczestniczących w spotkaniu przywołał słowa Adama Mickiewicza: „Wierzysz, że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie? Lecz biada Ci, jeżeli nie zrodził się w tobie”. Dlatego też pamiętajmy aby ten radosny czas nie był tylko zewnętrznym przeżyciem i poddaniem się chwilowemu nastrojowi i urokowi świąt. Chrystus ma się narodzić w każdym z nas. Wtedy możemy powiedzieć, czym tak naprawdę jest Boże Narodzenie.

W dalszej kolejności z uwagą wysłuchaliśmy przesłania Metropolity Białostockiego Arcybiskupa Józefa Guzdka oraz wielu serdecznych słów i życzeń wypowiedzianych przez Arcybiskupa Białostocko-Gdańskiego Jakuba.

Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa oraz pobłogosławieniu opłatków, nastąpił najbardziej wzruszający i pełen serdeczności, moment składania życzeń świąteczno-noworocznych oraz dzielenia się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania.

Uroczyste spotkanie białostockich leśników oprawione było m.in.: kolędami „W lesie budzi się kolęda” oraz „Boh sia rażdaje” w wykonaniu Zespołu Taraka.