Aktualności Aktualności

Rejs Leśników Żeglarzy

Zakończył się XVII Rejs Żeglujących Leśników. W tym roku za organizację Rejsu oraz przyjęcie ponad 80 żeglarzy odpowiadały Nadleśnictwa Maskulińskie, Pisz i Drygały.

Mazury nierozerwalnie kojarzą się z wakacjami, pięknymi krajobrazami i fantastycznymi ludźmi. Nic dziwnego, że z roku na rok „Rejs Żeglujących Leśników” cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród braci leśnej. W tym roku do Krainy Tysiąca Jezior przybyli miłośnicy białych żagli z całego kraju.

Tegoroczny Rejs odbył się w południowej części Wielkich Jezior Mazurskich. Wśród doświadczonych żeglarskich weteranów znaleźli się też nowicjusze, którzy na Mazurach zdobywali swoje pierwsze żeglarskie szlify.

Żeglarze, leśnicy oraz Przyjaciele Lasu przez cztery dni poznawali Jeziora Śniardwy, Seksty i Bełdany, by ostatniego dnia zmierzyć się w regatach. Pierwsze miejsce w tych zmaganiach zdobyła załoga Nadleśnictwa Gołdap płynąca jachtem Bingo 930. Drugie miejsce zdobyła załoga jachtu Świetlik z Nadleśnictwa Kaczory. Trzecie miejsce zdobyła załoga jachtu Mazurskie Perła z Nadleśnictwa Suwałki i RDLP Białystok. Na czwartym miejscu znalazła się załoga jachtu Moja Panno reprezentowana przez RDLP Białystok. Uhonorowana też została załoga, która w wyścigach przypłynęła na metę jako ostatnia. To zaszczytne miejsce zajęło Nadleśnictwo Starogard na jachcie Bołt. Dodatkowo specjalnymi statuetkami zostali uhonorowani najstarszy oraz najmłodszy uczestnik Rejsu. Pokazuje to jak doświadczenie oraz pasja przekazywana jest młodszym pokoleniom.

Wszystkim uczestnikom Rejsu Żeglujących Leśników dziękujemy za obecność i wspólne spędzone chwile. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie.

Z żeglarskim pozdrowieniem: stopy wody pod kilem.