Aktualności Aktualności

Sadzenie lasu z UDT

23 października br. na terenie Nadleśnictwa Rudka w Leśnictwie Bajraki odbyło się wspólne sadzenie lasu, w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas drzewa” zorganizowanej przez Urząd Dozoru Technicznego we współpracy z Lasami Państwowymi.

Wydarzenie odbyło się w ramach spotkań Dni Bezpieczeństwa Technicznego. W akcji udział wzięli pracownicy Biura UDT w Białymstoku wraz ze swoimi rodzinami. Pomimo niesprzyjającej pogody, uczestnicy sadzenia dopisali, spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Jak się okazało później, niektórzy z uczestników posadzili swoje pierwsze drzewko w życiu. Po krótkim instruktażu przeprowadzonym przez pracownika Nadleśnictwa Rudka ,uczestnicy akcji zabrali się do pracy. Odnowiono 0,1 ha lasu używając ok. 1000 sadzonek dwuletniej sosny.

Najmłodsi uczestnicy sadzenia otrzymali pamiątkowe dyplomy, a na powierzchni odnowieniowej została umieszczona tabliczka upamiętniająca to wydarzenie. Zwieńczeniem pracy było wspólne ognisko pod wiatą turystyczną w Gospodarstwie Szkółkarskim Koryciny, przy którym nie mogło zabraknąć opowieści oraz pozytywnych wrażeń i satysfakcji z przeprowadzonej akcji.