Aktualności Aktualności

Sadzonka dla życia

Ponad 800 sadzonek drzew i krzewów otrzymali wczoraj (25.04) krwiodawcy w ramach akcji "Sadzonka dla życia".

Wszystkie osoby, które oddały krew lub jej składniki, otrzymały od leśników symboliczną sadzonkę. W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku oraz w oddziałach terenowych w ręce krwiodawców trafiło ponad 800 sadzonek drzew i krzewów. W ramach akcji pobrano blisko 450 donacji.

Jest to już kolejna akcja „Sadzonka dla życia” i myślę, że warto podkreślić fakt, że taka akcja odbywa się tylko tutaj w tym regionie. Staramy się wspomagać Centrum Krwiodawstwa i podziękować w ten sposób krwiodawcom. - Cezary Świstak, zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku

Celem akcji jest promocja idei honorowego krwiodawstwa. Przekazane sadzonki  były wyrazem podziękowania krwiodawcom za gotowość do dzielenia się tym bezcennym darem życia, którego nie można zdobyć w żaden inny sposób, jak tylko dzięki hojności i otwartości innego człowieka.

Krew jest wyjątkowym darem, którego nie można kupić ani wyprodukować. Możemy się nią jedynie podzielić. Potrzebna jest każdego dnia – codziennie wykorzystuje się ją w sytuacjach zagrożenia życia. Krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym – dlatego tak ważne jest, by zdrowe, pełnoletnie osoby dołączyły do grona Honorowych Dawców Krwi i niosły pomoc pacjentom wymagającym leczenia krwią lub jej składnikami.

"To jest piękne, bo krwiodawca oddając krew, daje komuś nowe życie i ta sadzonka jest takim pięknym symbolem tego właśnie nowego życia." - prof. Piotr Radziwon, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku

Przekazane krwiodawcom sadzonki, zostały przygotowane przez nadleśnictwa Bielsk w Bielsku Podlaskim, Czarna Białostocka, Hajnówka, Łomża i Suwałki.

 

Film: Rafał Supiński