Aktualności Aktualności

Terapia Lasem w Lesie Antoniukowskim

Przemierzając Las Antoniukowski możemy natknąć się na nowe tablice, ustawione wzdłuż ścieżki o nazwie "Terapia lasem". Ta zabiera nas w świat kąpieli leśnych, które dobroczynnie wpływają na nasze zdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne.

Shinrin-yoku to japońska sztuka czerpania siły z natury, co potwierdzają liczne badania naukowe. Wg dr Quing Li z Uniwersytetu w Nibbon nawet dwugodzinne przebywanie w lesie może wpłynąć na obniżenie ciśnienia krwi, poprawę odporności, zwiększenie progu bólu czy spadek poziomu kortyzolu i adrenaliny (hormonów stresu). Sylwoterapia za pomocą drzew i olejków eterycznych, które zawierają fitoncydy czy mikroorganizmów glebowych, pobudza organizm do samoleczenia.

Na liczącej ponad 3 km ścieżce, znajdziemy treści dotyczące terapii lasem oraz ćwiczenia, które z łatwością każdy może wykonać sam.

Ścieżka powstała we współpracy z dr n. med. Katarzyną Simonienko, której serdecznie dziękujemy, a Państwa zachęcamy do skorzystania z nowej trasy i poczucia uzdrawiającej mocy lasu.