Aktualności Aktualności

Sklep "Dobre z lasu" już w Białymstoku!

W dniu 21 listopada br. oficjalnie otwarto pierwszy w północno-wschodniej części Polski sklep marki "Dobre z lasu".

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Pani Marta Cichowicz, Kierownik Wydziału Organizacji, Marketingu i Wydawnictw Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych; Pan Andrzej Józef Nowak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku oraz Pan Adam Zwolan, członek zarządu białostockiej firmy Lech Garmażeria Staropolska.

W sklepie "Dobre z lasu" można kupić m.in. różne rodzaje wędlin, pasztety, mięso i smalec z dziczyzny, grzyby suszone i marynowane, soki, zioła czy miody.

Nasz sklep sprzedaje tylko zdrową żywność, która promuje polskie leśnictwo, polskie płody leśne. Oferta jest tak bogata, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Sklep jest kolejnym etapem realizacji programu z 2017 „Zdrowa żywność z polskich lasów”. Jest to druga albo trzecia taka placówka w Polsce – podkreśla dyrektor RDLP w Białymstoku, Pan Andrzej Józef Nowak.

Jest to żywność sprawdzona, wyselekcjonowana i dla każdego będzie służyła z pożytkiem, przede wszystkim dla naszego zdrowia – dodał dyrektor.

Tuż przed oficjalnym otwarciem sklepu leśnicy z białostockiej dyrekcji Lasów Państwowych zachęcali przechodniów do spróbowania produktów, które można zakupić w nowo otwartym sklepie. Na tacach degustacyjnych znalazły się m.in.: pasztet z dzika, kabanosy z jelenia czy wędzona sarnina.

To pierwszy taki sklep w Podlaskiem i trzeci w kraju otwarty przez Lasy Państwowe.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z oficjalnego otwarcia sklepu "Dobre z Lasu"

 

Lasy Państwowe skupiają się na promocji marki "Dobre z lasu", jeśli chodzi o stronę biznesową tego projektu, to są prywatni przedsiębiorcy, którzy we współpracy z Lasami otwierają te sklepy – wyjaśnia Pani Marta Cichowicz z Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.

Operatorem białostockiego sklepu marki "Dobre z lasu" została firma Lech Garmażeria Staropolska.

Z okazji otwarcia sklepu "Dobre z lasu" w Białymstoku słowa uznania i gratulacje złożył Pan Edward Siarka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa.