Aktualności Aktualności

Szkolenie szkółkarskie na terenie Nadleśnictwa Żednia

     27 czerwca 2018r na terenie  Nadleśnictwie Żednia odbyło się szkolenie szkółkarskie, którego uczestnikami byli przedstawiciele z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, Katedry Hodowli Lasu SGGW w Warszawie, przedstawiciele firmy PRONAR oraz leśniczowie prowadzący szkółki leśne z nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

     Tematyką spotkania było wykorzystywanie organicznych odpadów z biogazowni do produkcji kompostów na szkółkach leśnych. Uczestnicy szkolenia zwiedzili biogazownię w Michałowie, poznali proces produkcji pozostałości organicznych do wykorzystania w kompostach.

     Podczas wykładów wygłoszonych przez poszczególnych przedstawicieli, uczestnicy szkolenia mogli usystematyzować posiadaną wiedzę oraz uzyskać wiele nowych informacji z zakresu prowadzenia szkółek i produkcji kompostów.

     Głównym punktem szkolenia była prezentacja oferty firmy PRONAR z Narwi połączona z pokazem pracy maszyn recyklingowych – przerzucarki kompostu MBA 4512g, mobilnego przesiewacza bębnowego MPB 18.47 i mobilnego rozdrabniacza wolnoobrotowego MRW 2.85. Wspomagały je wielozadaniowa przyczepa T701 Halfpipe oraz równiarka drogowa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w szkoleniu.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z pokazu.