Aktualności Aktualności

Trash Challenge LP

Leśnicy kolejny raz posprzątali po turystach. Śmieci zebrano z brzegów rzeki Czarna Hańcza oraz z pobliskiego lasu.

Już po miesiącu od przeprowadzonej akcji Czysta Hańcza, rzekę i las trzeba było ponownie posprzątać. Odpady zgromadzone głównie w miejscach wodowania kajaków Służba Leśna posprzątała, aby szlak Czarnej Hańczy nadal zachwycał okolicznych mieszkańców i turystów swoimi walorami przyrodniczymi.

Trash Challenge to wyzwanie, które podbija internet. Akcja polega na sprzątaniu najbliższego otoczenia i pokazywaniu rezultatów poprzez publikację w mediach społecznościowych zdjęć „przed” i „po” sprzątaniu.

Problem zaśmiecania jest leśnikom dobrze znany. W zeszłym roku na zbieranie i wywóz śmieci Nadleśnictwo Głęboki Bród wydało ponad 15 tysięcy złotych. Prawie 1/3 tej kwoty przeznaczona została na wywóz śmieci z okolic Frącek. W tym roku Nadleśnictwo wydało już ponad 7 tysięcy złotych, a mamy dopiero środek wakacji.

Mimo przeprowadzania akcji sprzątania (m.in. Sprzątania Świata, akcja Czysta Hańcza) śmieci jest ciągle za dużo. Worki z odpadami znajdują się głównie przy trasach komunikacyjnych i miejscach odwiedzanych przez turystów. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję Trash Challenge, której celem jest podjęcie wyzwania ratowania środowiska. Posprzątajmy wspólnie Świat!