Aktualności Aktualności

Tydzień z Puszczą Białowieską już trwa!

Inauguracja festiwalu nauki i przyrody „Bądź, nie odPUSZCZAj”, która odbyła się 14 września 2019 r. na terenie Nadleśnictwa Hajnówka podczas finału zawodów Nordic Walking, przyciągnęła tłumy turystów odpoczywających w Puszczy Białowieskiej.

W „leśnym miasteczku” na wszystkich uczestników czekali leśnicy z nadleśnictw: Białowieża, Browsk, Hajnówka, Bielsk, Waliły oraz Żednia, a także Białowieskiego Parku Narodowego, Dziedzictwa Kulturowego Puszczy Białowieskiej oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Narewce ze swoimi stoiskami edukacyjnymi. Odkrywanie tajników pracy archeologa, wydobywanie ukrytych skarbów, wciągające rozmowy z leśnikami, przyrodnicze zagadki i łamigłówki– to wszystko czekało na uczestników inauguracji Tygodnia z Puszczą Białowieską. Chętni mogli wziąć udział w konkursie, pytania były łatwe, a nagród cała masa!

7 dni, 50 wydarzeń i moc wrażeń!

W czasie trwania Tygodnia z Puszczą Białowieską (14-22 września br.) leśnicy czekają na turystów z ofertą ciekawych i oryginalnych wykładów w sercu puszczy, warsztatów z survivalu, spotkań, wycieczek po miejscach niedostępnych dla zwykłego turysty, itp.

„Chcemy pokazać Puszczę Białowieską jako Obiekt Światowego Dziedzictwa UNESCO w pełnej krasie. Jako leśnicy pragniemy zaprosić wszystkich do lasu, pokazać to, co jest w nim najpiękniejsze i najbardziej wyjątkowe. Chcemy zachęcić społeczeństwo do korzystania ze wszystkich walorów Puszczy Białowieskiej, ponieważ las oferuje nam ogromny wachlarz sposobów na spędzanie wolnego czasu. Wszystkich pasjonatów przyrody zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty wydarzeń edukacyjnych przygotowanych przez puszczańskich leśników.” – mówi zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Zenon Angielczyk.

Celem wydarzenia jest promocja Obiektu Światowego Dziedzictwa Puszcza Białowieska i całego regionu, a także lokalnych przedsiębiorców.

Organizatorami Tygodnia z Puszczą Białowieską są Nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej – Białowieża, Browsk oraz Hajnówka, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku, Białowieski Park Narodowy, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Urząd Gminy Białowieża, a także Urząd Gminy Narewka.

Festiwal odbywa się pod oficjalnym patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO i patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

 

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę WWW

tydzienzpuszczabialowieska.pl/pl