Aktualności Aktualności

Uroczyste obchody Święta Niepodległości

11 listopada 2022r. w całej Polsce odbyły się uroczystości związane z uczczeniem odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak co roku uczestniczyli w nich także leśnicy z nadleśnictw białostockiej dyrekcji Lasów Państwowych.

Uroczystości na terenie Nadleśnictwie Białowieża rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny, a jej kolejna część odbyła się pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Biało-czerwony wieniec w hołdzie Marszałkowi Piłsudskiemu i polskim bohaterom złożył Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Pan Andrzej Józef Nowak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Hajnówka Pan Mariusz Agiejczyk i Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Białowieża Pan Tomasz Ginszt .

To nieodłączny element pamięci i szacunku jaki leśnicy oddają znanym i nieznanym bohaterom, którzy przelewali krew za niepodległość naszej Ojczyzny. To dzięki Nim, Polska po 123 latach odzyskała niepodległość. Coroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości są okazją do manifestowania patriotyzmu, przywiązania do wartości i tradycji. Tego dnia w sposób szczególny pamiętamy o wszystkich, którzy w walce o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny zapłacili najwyższą cenę.