Aktualności Aktualności

Wakacje z mundurem

18 sierpnia br. na placu przy kościele pw. Św. Krzyża w Łapach odbył się piknik pn. „Wakacje z mundurem”.

Organizatorem wydarzenia była Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, która do udziału zaprosiła wszystkie formacje mundurowe z terenu województwa podlaskiego. Celem przedsięwzięcia było zapewnienie bezpiecznego, letniego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Festyn rozpoczął się Mszą św. pod przewodnictwem J.E. Biskupa Stanisława Stefanka w intencji Ojczyzny oraz Policji Polskiej w 100-lecie jej powstania. W Mszy świętej uczestniczył między innymi  Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, kadra kierownicza podlaskiej Policji oraz zaproszeni goście i mieszkańcy miasta. Druga cześć imprezy odbyła się na placu przykościelnym, w której organizatorzy przygotowali moc atrakcji.  Wokół sceny rozbrzmiewała muzyka orkiestry reprezentacyjnej Policji oraz lokalnych zespołów artystycznych. Dla najmłodszych został przygotowany konkurs na scenie, gdzie uczestnicy mogli poznać specyfikę pracy poszczególnych służb mundurowych oraz nauczyć się, jak właściwie postępować by zadbać o swoje bezpieczeństwo. W ramach konkursu Nadleśnictwo Rudka ufundowało sadzonki świerka „Conica”. Na zgłodniałych czekała grochówka wojskowa przygotowana przez Wojsko Polskie oraz smakołyki z grilla.

Stoisko Nadleśnictwa Rudka cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Oprócz oferty edukacyjnej i turystycznej, można było wziąć udział w licznych konkursach. Mężczyźni mogli sprawdzić się w „Konkursie Drwala”, polegającym na trzymaniu 2-kilogramowych wałków drewna na czas, gdzie najlepszym okazał  żołnierz. Pozostali mogli sprawdzić swoją wiedzę leśną w konkursie rozpoznawania drewna oraz nauczyć się rozpoznawania owadów, zarówno tych pożytecznych, jak i szkodliwych. Najmłodsi chętnie układali leśne puzzle oraz oglądali szkodniki owadzie w specjalnie przygotowanych eksponatach.