Aktualności Aktualności

Wakacyjne przejazdy do Kopnej Góry i Poczopka

Akcję promująca urokliwe miejsca na mapie regionu rozpoczyna Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku i PKS NOVA. Od soboty 13 lipca, w każda sobotę i niedzielę będzie można skorzystać z bezpłatnego przejazdu do Kopnej Góry i Poczopka.

Specjalny autokar wyruszać będzie o godz. 10.00 z dworca PKS w Białymstoku (stanowisko 6), kolejny przystanek przy rz. Białce oraz przy klasztorze w Supraślu.

W akcję zaangażowani są leśnicy z Nadleśnictwa Supraśl i Krynki. To na ich terenie znajdują się atrakcje warte odwiedzenia. W Kopnej Górze leśnicy prowadzą zagrodę pokazową żubrów oraz ogród botaniczny. Drugą miejscowością jest Poczopek, gdzie na terenie Nadleśnictwa Krynki znajduje się ogród leśny „Silvarium”.

Przejazdy odbywać się będą w wakacje.  Przewidzianych jest 30 miejsc w autobusie. Decyduje kolejność przybycia, a każdy uczestnik otrzyma w autokarze voucher pamiątkowy.

 

Konferencja prasowa dotycząca organizowanej akcji odbyła się 10 lipca 2024r. na drworcu PKS w Białymstoku. Uczesniczyli w niej: Zbigniew Wojno - Prezes Zarządu PKS NOVA, Andrzej Romaniuk - Nadleśniczy Nadleśnictwa Supraśl, Marek Chilimoniuk - Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Krynki oraz Ewelina Szklarzewska - rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.