Aktualności Aktualności

Zakłady usług leśnych otrzymały Dyplomy PIP

Podczas tegorocznej gali podsumowującej działalność promocyjno - prewencyjną Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku, zakłady usług leśnych współpracujące z nadleśnictwami RDLP w Białymstoku otrzymały Dyplomy Państwowej Inspekcji Pracy.

Program „Zdobądź Dyplom PIP” przeznaczony jest dla pracodawców prowadzących zakłady produkcyjne, budowlane, handlowe i usługowe, zatrudniających do 20 pracowników. Oparty jest on na zasadzie samokontroli, podczas której pracodawca, korzystając z publikacji Państwowej Inspekcji Pracy (przede wszystkim z listy kontrolnej z komentarzem) i przy pomocy inspektora pracy jako eksperta, identyfikuje występujące w zakładzie problemy i nieprawidłowości, ocenia ich skalę oraz określa sposoby i terminy ich wyeliminowania lub ograniczenia. Program jest realizowany od 2000 r. Dotychczas na Podlasiu Dyplom PIP uzyskało 340 pracodawców. W roku 2022 – kolejnych 18, w tym pięć zakładów usług leśnych:

  • Zakład Usług Leśnych Leszek Zieziula - Kopciówka ;
  • Krzysztof Zajkowski Zakład Usług Leśnych Wspólnik Spółki Cywilnej Przedsiębiorstwo Wielobranżowe – Czarna Białostocka;
  • Zakład Usług Leśnych Tomasz Sawicki - Boguszowski Wygon;
  • Zakład Usług Leśnych Wojciech Kundzicz - Kundzicze;
  • "Usługi Leśne" s.c. Mariusz Soczko, Wiesław Supronik, Dworzysk.


Wymienieni pracodawcy świadczą usługi na terenie Nadleśnictwa Czarna Białostocka i Nadleśnictwa Supraśl.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym Zakładom!