Aktualności Aktualności

Zapraszamy do arboretum w Kopnej Górze

Od 1 kwietnia, po zimowej przerwie wznowiło działalność Arboretum w Kopnej Górze. Zapraszamy wszystkich spragnionych leśnego powietrza na wiosenny spacer.

Z każdym dniem przybywać będzie oznak wiosny, które można odkrywać w leśnym ogrodzie Nadleśnictwa Supraśl. W tym roku tamtejsi leśnicy przygotowali dodatkową atrakcję: arboretum będzie można zwiedzać z aplikacją mobilną zawierającą m.in. 3 gry terenowe. Linki do pobrania:

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.kopnagora

IOS: https://apps.apple.com/us/app/arboretum-kopna-g%C3%B3ra/id6443844497

Po spacerze można skorzystać z wiaty, zadaszeń, miejsc ogniskowych i rozległej przestrzeni na przyległej do arboretum polanie. Można tam też zobaczyć efekty prac przy powstającej zagrodzie pokazowej żubrów.

Przy okazji pobytu zapraszamy również na ścieżkę edukacyjną poświęconą pszczołom i bartnictwu, znajdującą się w pobliżu, obok miejscowości Łaźnie (ok. 2,5 km od Kopnej Góry).

Arboretum jest czynne w okresie od 1 kwietnia do 30 września w godzinach 9-19 we wszystkie dni tygodnia. Oprowadzanie przez przewodnika grup zorganizowanych odbywa się tylko w dni robocze, po uprzednim uzgodnieniu.