Aktualności Aktualności

Zawody Drwali

27 września br. w kompleksie leśnym leśnictwa Wdowin rozegrano XIII Turniej Zakładów Usług Leśnych i drużyn Państwowych Straży Pożarnych o „Srebrną siekierę” Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudka.

Zawody zorganizowane zostały przez Nadleśnictwo Rudka przy współudziale RDLP Białystok, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku i Zakładów Usług Leśnych wykonujących prace na terenie nadleśnictwa. W turnieju wzięło udział 42 pilarzy, w tym 4 reprezentacje Komend Powiatowych PSP z Siemiatycz, Bielska Podlaskiego, Wysokiego Mazowieckiego i Białegostoku.

Zawodnicy musieli wykonać w możliwie krótkim czasie czynności, doskonale znane leśnikom z ich codziennej praktyki, w konkurencjach: ścinka i obalenie drzewa w ściśle określonym miejscu, precyzyjne przecięcie kłody na desce, wymiana łańcucha w pilarce i przerzynka kombinacyjna na czas.

Komisje sędziowskie oceniały zarówno czas wykonania konkurencji, jak i zgodność z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Zawodowi pilarze uczestniczący w zawodach to głównie pracownicy zakładów usług leśnych (ZUL) wykonujących na terenie Nadleśnictwa Rudka usługi leśne.

Najlepszym drwalem podczas zawodów w Nadleśnictwie Rudka, czyli pilarzem, który najszybciej i zgodnie z zasadami bezpiecznej pracy ukończył wszystkie konkurencje został Radziszewski Grzegorz z Zakładu Usług Leśnych Wiesław Wagner (40,5 pkt).  Drugie i trzecie miejsca zajęli odpowiednio Adam Bobel z Zakładu Usług „Rudosław” (40 pkt) i Tomasz Dobosz również Zakładu Usług Leśnych Wiesław Wagner (39,5 pkt). Pilarze, którzy stanęli na podium zawodów zostali wyróżnieni pilarkami i narzędziami służącymi do ich codziennej pracy ufundowanymi przez dyrektora RDLP w Białymstoku, Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku i Nadleśnictwo Rudka.

Natomiast tytuł „Najlepszej Drużyny”, a także „Srebrną siekierę” Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudka zdobył Zakład Usług Leśnych Wiesław Wagner pokonując w ogólnej klasyfikacji kolegów z ZUL D. Gola, T. Mroziński, D. Seliwanów, A. Puchalski, „Rudosław” oraz z jednostek PSP.