Asset Publisher Asset Publisher

Podsumowanie roku 2020

Czas podsumowań. Przypominamy wybrane wydarzenia mijającego 2020 roku w RDLP w Białymstoku.

 1. Styczeń: Symboliczne otwarcie zmodernizowanej Drogi Narewkowskiej. Droga skraca czas dojazdu między Białowieżą a Narewką.
   
 2. Marzec: w obliczu pandemii leśnicy wspierają szpitale oraz medyków. Nasi pracownicy chętnie angażują się w akcje pomocowe. Małgorzata Zbyryt z Nadleśnictwa Waliły po pracy siada za sterami maszyny i szyje maseczki.

  Edukacja leśna przenosi się do Internetu, na profilach Facebookowych: Anna Maria Ptak pięknie opowiada dzieciom leśne bajki, a Anita Rusiecka z Nadleśnictwa Knyszyn prezentuje swój talent malarski w autorskim projekcie „Więc chodź, narysuj swój las”.
   
 3. Kwiecień: Leśnicy pomagają gasić pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym. Lasy Państwowe skierowały łącznie siedem statków powietrznych: sześć samolotów i jeden helikopter gaśniczy.
   
 4. Czerwiec: akcja GaszynChallenge – leśnicy z nadleśnictw oraz biura RDLP w Białymstoku „pompują” dla Kubusia z Hajnówki, chłopczyka walczącego z rdzeniowym zanikiem mięśni.
   
 5. Sierpień: O Puszczy Białowieskiej w Korei – koreańska ekipa filmowa gości w puszczy i przygotowuje materiał edukacyjny „Song of Żubr”.
   
 6. Wrzesień: druga edycja akcji #sadziMy – leśnicy we wszystkich nadleśnictwach i biurze RDLP w Białymstoku rozdają sadzonki zainteresowanym osobom i instytucjom. Akcja cieszy się ogromnym powodzeniem.  
  Nadleśnictwo Knyszyn świętuje 460 lecie istnienia.
   
 7. Październik: do Puszczy Augustowskiej dociera 14 głuszców (7 kur i 7 kogutów) pochodzących z Białorusi. Z kolei w Nadleśnictwie Bielsk odtworzono dwa zbiorniki w ramach projektu małej retencji.
   
 8. Listopad: Spełniamy wymagania certyfikatu PEFC certyfikat, który poświadcza trwałe i zrównoważone zagospodarowanie lasów.
   
 9. Grudzień: Zachwycamy się sarną albinoską w Nadleśnictwie Giżycko i śpiewająco składamy świąteczne życzenia kolędą od leśników.

Korzystając z okazji, życzymy wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2021 roku, aby był to spokojniejszy czas, pełen zdrowia i spełnienia przeniesionych lub niezrealizowanych w 2020 roku planów i zamierzeń.

Leśnicy z RDLP w Białymstoku