Aktualności Aktualności

Bądź eko na co dzień

Nadleśnictwo Knyszyn uczestniczyło w akcji „Bądź EKO na co dzień”, która odbyła się w sobotę 23 kwietnia 2022r. przy Centrum Handlowym Atrium Biała w Białymstoku.

Celem akcji była promocja ekologii i umocnienie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców regionu, m.in. poprzez zaangażowanie w sadzenie drzew. Leśnicy w zamian za przyniesione nakrętki, butelki plastikowe i makulaturę, wydawali sadzonki drzew i krzewów. Łącznie do mieszkańców regionu trafiło 2000 sadzonek. Wśród nich gatunki leśne i ozdobne takie jak: sosna, świerk, brzoza, dąb, a także bukszpan, berberys, żywotnik, pęcherznica i ligustr.

Podczas akcji organizatorzy zadbali również o atrakcje dla dzieci. Pod namiotem Nadleśnictwa Knyszyn najmłodsi mogli skorzystać z kącika, w którym dostępne były farby i malowanki, można było także zapoznać się z tropami zwierząt naszych lasów.

 

 

Dochód z przyniesionych materiałów recyklingowych trafi do fundacji „Naszpikowani”, pomagającej dzieciom i dorosłym w walce z chorobami nowotworowymi krwi.