Aktualności Aktualności

Spontaniczna akcja funkcjonariuszy służb mundurowych

Funkcjonariusze służb mundurowych 6 maja przyczynili się do ugaszenia pożaru na obszarze Nadleśnictwa Knyszyn.

6 maja br. około godziny 10.30 podczas działań związanych z poszukiwaniem osób zaginionych w okolicy Łomży, na rzece Narew, Nadkomisarz Maciej Zakrzewski – Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Chorąży Sztabowy Straży Granicznej Piotr Zdanowicz oraz Chorąży Straży Granicznej Wojciech Kruk zauważyli dym unoszący się znad dużego kompleksu leśnego w obszarze Nadleśnictwa Knyszyn. Pełna zaangażowania postawa przedstawicieli służb mundurowych nie pozwoliła na zbagatelizowanie problemu. Po oględzinach terenu funkcjonariusze stwierdzili, że ogień rozprzestrzenia się, ale nie zagraża życiu ludzkiemu. Po powiadomieniu oficera dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, na miejsce skierowano samolot gaśniczy Lasów Państwowych typu Dromader.

Zagrożenie większego rozprzestrzenienia pożaru było duże, ponieważ tego dnia panowały bardzo korzystne ku temu warunki, m.in. niska wilgotność ściółki i powietrzna spowodowana mały opadami.

Jest to doskonały przykład, że idea niesienia bezinteresownej pomocy zarówno ludziom jak i naszemu wspólnemu dobru, jakim są polskie lasy, powinna przyświecać każdemu funkcjonariuszowi.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy!