Aktualności Aktualności

Budujemy z drewna

21 października br. w Nadleśnictwie Żednia odbyła się uroczystość otwarcia budynku wolnostojącej kancelarii wybudowanej na potrzeby Leśnictwa Folwarki i Zabłudów.

Obiekt został wykonany w technologii lekkiego szkieletu drewnianego. Budynek jest wyposażony w odnawialne źródła energii takie jak pompa ciepła, fotowoltaika oraz rekuperacja z odzyskiem ciepła.  

Budowa trwała siedem miesięcy i swoim zakresem obejmowała wykonanie obiektu „pod klucz” wraz z infrastrukturą towarzyszącą w postaci parkingów, oświetlenia zewnętrznego, ogrodzenia i innych elementów.

Nadleśnictwo Żednia od kilku lat inwestuje w ekologiczne budownictwo promując tym samym drewno jako odnawialny, ekologiczny materiał budowlany. Wierzymy, że inwestowanie w ekologiczne rozwiązania będzie bodźcem dla lokalnej społeczności do czerpania doświadczeń z już zrealizowanych inwestycji.  

Uroczystość poza pracownikami Nadleśnictwa uświetnili swoją obecnością m. in.: Burmistrz Zabłudowa Pan Adam Tomanek, zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Pan Zenon Angielczyk oraz reprezentant Generalnego Wykonawcy firmy Mój Dom z Drewna pan Tomasz Kalinowski.