Aktualności Aktualności

Choinka dla życia

Ponad 250 litrów krwi i jej składników zebraliśmy podczas akcji "Choinka dla życia". Każdy krwiodawca w podziękowaniu za ten najcenniejszy dar otrzymał od leśników świąteczne drzewko.

Już po raz trzeci Lasy Państwowe wspólnie z Narodowym Centrum Krwi przygotowały akcję "Choinka dla życia", która ma na celu promocję idei honorowego krwiodawstwa oraz podziękowanie osobom, które oddając krew, ratują życie innych. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, akcja została przeprowadzona w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku oraz w oddziałach w Bielsku Podlaksim, Hajnówce, Łomży i Suwałkach.

Choinki to taki prezent za ten największy dar, który może dać prawie każdy z nas - powiedział zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Dawid Iwaniuk

Wszystkie osoby, które 14 grudnia 2023 r. oddały krew lub jej składniki, otrzymały w podziękowaniu za ten najcennienszy dar naturalną choinkę prosto z lasu. W Białymstoku w ręce krwiodawców trafiło 200 drzewek - 7-8-letnich śwerków pospolitych z plantacji choinkowej w Nadleśnictwie Białowieża.

Krew jest wyjątkowym darem, którego nie można kupić ani wyprodukować. Potrzebna jest każdego dnia – codziennie wykorzystuje się ją w sytuacjach zagrożenia życia. Krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym – dlatego tak ważne jest, by zdrowe, pełnoletnie osoby dołączyły do grona Honorowych Dawców Krwi i niosły pomoc pacjentom wymagającym leczenia krwią lub jej składnikami.

Na terenie białostockiej dyrekcji  Lasów Państwowych, w akcję zaangażowały się także nadleśnictwa: Bielsk, Hajnówka, Łomża i Suwałki.

Jest to piękna akcja, wpisuje się bardzo dobrze w ten okres Bożego Narodzenia - powiedział dyrektor RCKiK w Białysmtoku prof. Piotr Radziwon

Akcja "Choinka dla życia" została przeprowadzona w ponad 80 punktach na terenie całego kraju. Więcej informacji na jej temat można znaleźć na stronie internetowej http://choinkadlazycia.pl.