Aktualności Aktualności

Kolejny kłusownik z zarzutami

Strażnicy leśni z Nadleśnictwa Łomża wspólnie z Komendą Miejską Policji w Łomży już kolejny raz w tym roku ujawnili sprawcę kłusownictwa.

Na początku stycznia do Straży Leśnej wpłynęła informacja o zastawionych wnykach na terenie lasu państwowego Leśnictwa Miastkowo. Podjęto działania zmierzające do ujawnienia sprawcy czynu. W tym celu zamontowano urządzenia monitorujące, które po pewnym czasie pozwoliły na nagranie sprawcy podczas poprawiania zastawionych wnyków.

Dla dobra prowadzonych czynności  nawiązano współpracę z Wydziałem do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Łomży i wspólnie prowadzono działania rozpoznawcze zmierzające do zatrzymania osoby podejrzanej. Jak się okazało sprawcą zastawiania wnyków był mieszkaniec wsi Rydzew, gm. Miastkowo, a przeprowadzone przeszukanie pozwoliło ujawnić 83 sztuki wnyków oraz 1 potrzask. Sprawca został zatrzymany i przewieziony na Komendę Miejską Policji w Łomży, gdzie podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia stawianych zarzutów, tj. o przestępstwo z art. 53 pkt 4a i 5 Ustawy Prawo Łowieckie zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.