Aktualności Aktualności

III Pielgrzymka Leśników i Myśliwych do Świętej Wody

W niedzielę (05.09) już po raz trzeci do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie pielgrzymowali leśnicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku i myśliwi Polskiego Związku Łowieckiego w Białymstoku, Łomży i Suwałkach.

Uroczystość rozpoczęła się przy Krzyżach Leśników i Myśliwych, gdzie w asyście Pocztów Sztandarowych zgromadzili się duszpasterze leśników i myśliwych, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych województwa podlaskiego, przedstawiciele służb mundurowych, delegaci instytucji współpracujących z Lasami Państwowymi oraz liczne grono leśników i myśliwych, by w ten sposób uczcić pamięć leśników i myśliwych poległych i pomordowanych przez okupantów niemieckich i sowieckich w walkach o wolność Ojczyzny. Liczne delegacje, złożyły wieńce i kwiaty, zapalono znicze, oddając hołd bohaterom.

Przed uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył Biskup Henryk Ciereszko, głos zabrali Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jarosław Zieliński, Wiceminister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Andrzej Józef Nowak oraz Łowczy Okręgowy PZŁ w Łomży Rafał Chodorowski. Pani Poseł Aleksandra Szczudło odczytała list Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Ważną częścią uroczystości było odsłonięcie i poświęcenia tablicy pamiątkowej poświęconej Wielkiemu Polakowi, Papieżowi św. Janowi Pawłowi II.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnili Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Ochota” działający przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Białymstoku oraz „Chór Leśników Puszczy Białowieskiej”.