Aktualności Aktualności

III PIKNIK LEŚNY ZA NAMI!

W sobotę 17 lipca po rocznej przerwie na terenie Nadleśnictwa Hajnówka odbył się III PIKNIK LEŚNY – "LATO Z HISTORIĄ”

Tegoroczny festyn objął patronatem Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Pan Andrzej Józef Nowak.

W imieniu  Dyrektora RDLP w Białymstoku w wydarzeniu brał udział Pan Zenon Angielczyk, Zastępca Dyrektora ds. gospodarki leśnej. Zaszczycili nas również przedstawiciele samorządów lokalnych, starostwa, miasta Hajnówka, ościennych gmin a także służby mundurowe.

Piknik edukacyjno-historyczny dostarczył wielu ciekawych atrakcji dla dorosłych jak i dla najmłodszych. Można było zobaczyć zabytkowe, stare samochody i motory, zapoznać się z historią leśnictwa, obejrzeć owady rodzimych i egzotycznych gatunków oraz poznać możliwości wykorzystania darów natury. Wiele emocji dostarczyła inscenizacja bitwy Słowian i Wikingów w średniowiecznej wiosce usytuowanej na czas trwania pikniku przy budynku nadleśnictwa. Kolejnym punktem przyciągającym uwagę rodziców i dzieci była gra terenowa zorganizowana przez nadleśnictwo oraz wojskowy tor przeszkód.

O doznania smakowe podniebienia uczestników imprezy zadbały Koła Gospodyń Wiejskich oraz food truck „Dobre z Lasu”.

Piknik uświetnił występ Chóru Leśników Puszczy Białowieskiej i Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce.

Pomimo upalnej pogody, frekwencja dopisała. Dziękujemy za przybycie licznym gościom oraz wystawcom:

Instytutowi Nauk Leśnych Politechniki Białostockiej, Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Hajnówce, Komendzie Powiatowej Policji w Hajnówce, Instytutowi Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku, WKU w Bielsku Podlaskim, 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Białymstoku, 14 Batalionowi Lekkiej Piechoty w Hajnówce, Aresztowi Śledczemu w Hajnówce, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hajnówce, Stołecznemu  Środowisku 1 Dywizji Pancernej

Orkiestrze Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce, Poszukiwaczom i Kolekcjonerom Leśnej Historii, Stowarzyszeniu Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki „Moto Retro”, Podlaskiemu Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznych „Trzaskawica”,  Dobre z Lasu, Kołom Gospodyń Wiejskich „Tera MIŚKI” z Teremisek i „Mochnaczki” z Mochnatego, pasiece Czerlonka”, Chórowi Leśników Puszczy Białowieskiej oraz osobom zaangażowanym w zbiórkę na rzecz chorego Mikołaja.

Festyn zakończyła burza z piorunami, podczas której zagrał zespół rockowy „POLSKA B”.

Serdecznie zapraszamy za rok !