Aktualności Aktualności

Jesteśmy otwarci dla biegaczy hajnowskiej 12

W najbliższą sobotę już po raz dwunasty odbędzie się Hajnowska Dwunastka, zawody przełajowe na 12 km po Puszczy Białowieskiej.l

Trasa biegu tradycyjnie przebiegać będzie w jesiennej scenerii Puszczy Białowieskiej. Każdy kilometr ścieżek będzie oznakowany a na 6 kilometrze na zawodników czekać będzie punkt odżywczy z wodą. O pomiar czasu zadba firma Elektroniczny Pomiar z Gdyni.

Biuro organizacyjne biegu będzie zlokalizowane na terenie Nadleśnictwa przy ul. Kolejki Leśne w Hajnówce. Zawodników obowiązywać będzie zachowanie dystansu społecznego - 1,5 m, dezynfekcja rąk w przygotowanych punktach oraz pozostawienie ubrań we własnych środkach transportu. Podczas weryfikacji należy posiadać dokument tożsamości.

Zawodnicy, którzy ukończą bieg otrzymają imienne, pamiątkowe medale. Najlepsi w poszczególnych kategoriach (za miejsca I-III) zostaną uhonorowani pamiątkowymi, drewnianymi statuetkami. Natomiast puchary za miejsca I-IV powędrują do zwycięzców w kategorii open kobiet i mężczyzn. Nagrodami w kategorii drużynowej będą Sękacze Białowieskie.

Po biegu zawodnicy otrzymają posiłek regeneracyjny, po którym przystąpimy do dekoracji i losowania nagród.

Zapraszamy do skorzystania z kąpieli w Parku Wodnym, do którego półgodzinny bilet otrzymacie w pakiecie.

Organizatorzy biegu: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce, Nadleśnictwo Hajnówka, Urząd Miasta w Hajnówce.

Program minutowy:

8:00 – 11:30 – Weryfikacja i wydawanie numerów startowych.

11:45 – Uroczyste otwarcie zawodów.

12:00 – Start Dwunastki.

od 12:40 – Wydawanie posiłku.

14:00 – Dekoracja zawodników i zakończenie imprezy biegowej.

 

Źródło: http://www.osir.hajnowka.pl/