Aktualności Aktualności

Kłusownicy złapani

W Gminie Miastkowo w ramach wspólnych działań Straży Leśnej Nadleśnictwa Łomża oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Łomży, 5 lutego br. zatrzymano trzech kłusowników, którzy zastawiali wnyki na zwierzynę i jak się okazało w trakcie dochodzenia - powadzili nielegalny połów ryb.

Na zamieszczonych zdjęciach z fotopułapki widać jak jeden z kłusowników zdejmuje schwytaną we wnyk i uduszoną w stalowej pętli sarnę.

Prowadząc dochodzenie Strażnicy Leśni przeprowadzili przeszukania trzech posesji, co doprowadziło do zatrzymania sprawców kłusownictwa leśnego, a przy okazji do ujawnienia kłusownictwa wodnego. W godzinach porannych Strażnicy leśni wchodząc na teren obejścia które mieli przeszukać, zobaczyli niczego nie przeczuwających dwóch mężczyzn, którzy przeglądali i czyścili sieci z nocnego połowu ryb. Mężczyźni zostali zatrzymani i przesłuchani przez Policję i prokuratora.

Zebrany materiał dowodowy w sprawie kłusownictwa leśnego tj. o przestępstwo z art. 53 pkt 4a i 5 Ustawy Prawo Łowieckie, pozwolił przedstawić im zarzuty. Wszyscy trzej zatrzymani kłusownicy przyznali się do winy. Trzem mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.