Aktualności Aktualności

Krwiodawcy wyróżnili Leśników

W 20. rocznicę Światowego Dnia Krwiodawcy wyróżnieni zostali leśnicy.

Tadeusz Wilczyński, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w  Białymstoku odebrał z rak Profesora Piotra Radziwona Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku,  pamiątkowy kryształowy dyplom za wzorową wieloletnią współpracę oraz za szczególne zaangażowanie leśników w rozwój i krzewienie idei honorowego krwiodawstwa.

Wręczając to wyróżnienie Profesor powiedział m.in.: Panie dyrektorze, proszę przyjąć moje szczególne gratulacje za nowatorskie podejście leśników do propagowania honorowego krwiodawstwa i za współorganizowanie dwóch sztandarowych wydarzeń „Choinka dla życia”, gdzie leśnicy przed świętami przekazują krwiodawcom choinki  bożonarodzeniowe oraz za „Sadzonkę dla życia”, gdzie krwiodawcy obdarowani są leśnymi sadzonkami. Bardzo Wam za to dziękujemy. 

Uroczystość  odbyła się w Białymstoku, 14 czerwca, w dniu obchodzonego na całym świecie Światowego Dnia Krwiodawcy. Światowe Zgromadzenie Zdrowia (najwyższy organ decyzyjny Światowej Organizacji Zdrowia, WHO) w 2005 r. oficjalnie ogłosiło to święto jako wydarzenie cykliczne, coroczne. Ten dzień to również nieprzypadkowa data, gdyż 14 czerwca 1868 roku urodził się Karl Landsteiner, austriacki lekarz, który w 1901 roku odkrył grupy krwi, za co otrzymał w 1930 roku nagrodę Nobla.