Aktualności Aktualności

Majówka z Mundurem w Nadleśnictwie Suwałki

Leśnicy z Nadleśnictwa Suwałki włączyli się w obchody Święta Konstytucji 3 maja, które odbyło się w czwartek 3 maja 2018 r. na placu przed Komendą Miejską Policji w Suwałkach.

W ramach uroczystości odbył się Piknik Rodzinny p.n. „Majówka z Mundurem", który objęty był honorowym patronatem Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Jarosława Zielińskiego. Osoby odwiedzające stoiska służb mundurowych mogły uzyskać informacje dotyczące służby w Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Służbie Więziennej. Zaprezentowany został również sprzęt wykorzystywany przez służby mundurowe w codziennej pracy.  

Nadleśnictwo Suwałki zorganizowało stoisko informacyjno – edukacyjne, na którym przybliżono działalność Lasów Państwowych. Pracownicy Nadleśnictwa promowali las, jako miejsce do aktywnego wypoczynku. Zachęcali do odwiedzenia obiektów do biegów na orientację znajdujących się na terenie nadleśnictwa: „Szwajcaria", „Rutka", oraz „Las Suwalski". 
Zainteresowaniem cieszyły się również wyświetlane filmy przedstawiające funkcjonowanie nowoczesnej szkółki kontenerowej w Nadleśnictwie Suwałki. Można było na żywo zobaczyć wyhodowane sadzonki z zakrytym systemem korzeniowym pochodzące właśnie z Gospodarstwa Szkółkarskiego. 

Stoisko wzbudziło duże zainteresowanie i było licznie odwiedzane zarówno przez rodziny z dziećmi jak i osoby dorosłe. Szczególną uwagę mieszkańców zwróciła akcja „I Ty posadź swoje drzewko”, w której wraz z leśnikiem, po wstępnym przeszkoleniu można było wcielić się w rolę małego szkółkarza i posadzić swoje pierwsze drzewko od „podstaw” – czyli od nasionka. Takie „drzewko”, każdy mały szkółkarz mógł potem zabrać do domu. Mamy nadzieję, że z tej akcji wyrośnie dużo pięknych drzewek!

Najmłodsi chętnie zostawiali pamiątki w postaci pięknych leśnych kolorowanek oraz rozwiązywali przygotowane krzyżówki związane z tematyką leśną. Na wszystkich, którzy brali udział w zabawach czekały drobne upominki, natomiast na zainteresowanych tematyką leśną różnorodne materiały informacyjne dotyczące Nadleśnictwa Suwałki, Gospodarstwa Szkółkarskiego, Zielonego Punktu Kontrolnego, projektu Poznaj Swój Las oraz Puszczy Białowieskiej.